Celal Bayar Üniversitesi | Bilgi Paketi / Ders kataloğu
 
 
Bologna süreci ve ders  katalogları ile ilgili konularda yardım almak için; bologna.yardim@cbu.edu.tr
Sağlık

Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerinin, akademik ve idari personelin sağlık sorunları karşısında başvuracakları birim Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği ve Diş Polikiniği' dir. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği bünyesinde Dahiliye, Dermatoloji, Göz, KBB, Gastroenteroloji, İntaniye, Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı, Psikiyatri, Göğüs, yer almaktadır. Mevcut polikliniklere ek olarak koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında sigarayı bırakmak isteyen öğrencilere hizmet veren Sigarayı Bırakma Polikliniği bulunmaktadır.Ayrıca muhtelif laboratuarlarda tetkik imkanları bulunmaktadır.

Kampüs Polikliği hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında hasta kabul etmektedir. Kurum Ambulansı 08.00-17.00 saatleri arasında acil durumlarda hizmet vermektedir. Öğrenciler herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaştığında MCBÜ Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniğine TC kimlik numarası ile başvurabilmektedir. Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan (ebeveynlerinin güvencesi altında olmayan ve 25 yaşın üzerinde olan) öğrenciler Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na başvurarak sağlık karnesi çıkartabilmektedirler. Sosyal güvencesi olmayan öğrencilerin tanı ve tedavi ödemeleri Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından  karşılanmaktadır.

Değişim öğrencilerine, Türkiye’de geçerli olacak ve sağlık masraflarını karşılayacak uygun bir sağlık sigortası yaptırmaları tavsiye edilmektedir.